Veç Zoti Na Shpëtoi

Veç Zoti Na Shpëtoi

Veç Zoti Na Shpëtoi

Regular price 200.00 Ден
‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎Blini këtë libër

Fadil MALOKU ka lindur me 1958 ne Besiane. Eshte profesor i Sociologjise se Globalizmit ne Universitetin e Prishtines dhc Kolegjin Universitar "Victory".

Ai po ashtu eshte anetar i Shoqates boterore te sociologeve.

Ai ka mare pjese ne shume konferenca, seminare dhe panele shkencore brenda dhe jashte vendit.

Deri tani ka shkruar mbi 200 shkrime dhe analiza lidhur me dickurset politike, etnike, demokratike, filozofike, fetare, sociologjike, etj. Ka qene dhe vazhdon te jete aktiv ne disa projekte politike e shkencore ne vendin tone. Jeton dhe vepron ne Prishtine. 

Autor: Fadil Maloku
Botues: Shtëpia Botuese "Gjurma"
Faqe: 186