Një jetë pa stres

Një jetë pa stres

Një jetë pa stres

Regular price 250.00 Ден
‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎Blini këtë libër

Nje djale i ri kishte shume deshire te mesonte sekretin e lumturise.

Ai pyeti shume njerez per kete, derisa dikush e keshilloi te vizitonte nje fshat te caktuar ne Kine, ku gjendej nje burre i mencur, i shtyre ne moshe, i cili do te mund t'i tregonte per sekretin e lumturise.

Pa humbur kohe, i riu mori  avionin e pare qe fluturonte drejt Kines, sepse e kishte shume deshire te mesonte sekretin e lumturise. Kur mberriti me ne fund ne ate fshat, ai tha me vete: "Tani do to zbuloj sekretin te cilin e kerkoj qe kur." Iu afrua shtepise se burrit te mencur kinez, dhe trokiti ne porte. Perpara tij doli nje grua e shtyre ne moshe, e cila i uroi mireseardhjen dhe e ftoi ne sallon, pastaj i kerkoi te priste aty. Pritja atij i zgjati me shume se tri ore. 

Autor: Ibrahim El Fekij
Përkthyes: Arta Ujkaj
Faqe: 224
Botues: Sira